Sort by

holly 🧩 has logged 18 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry