holly has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Audition

The Audition

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Little Man Tate

Little Man Tate

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thirteen

Thirteen

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
Love Child

Love Child

1995
×
Read the review Edit this entry  
07
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Share

Share

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Behind the 'Scream'

Behind the 'Scream'

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry