• Scream

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • PENELOPE

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • The Craft: Legacy

    ½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Clouds

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

  • If Anything Happens I Love You

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Scraps

  • Looking for Alaska

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • K-12

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • The Curse of Don's Plum

  • SpongeBob's Big Birthday Blowout

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Spring Breakaway

  • Us

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Nun

    ★★½

  • The Last Sharknado: It's About Time

  • Chicken Girls: The Movie

  • Bubble Gum

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Tiny Christmas

  • Jigsaw

    ★★

  • Escape from Mr. Lemoncello's Library

  • Cult of Chucky

    ★★

  • It

    ★★★★½

  • JoJo Siwa: My World

  • Sharknado 5: Global Swarming

  • The Nineties

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Nickelodeon's Sizzling Summer Camp Special

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Nickelodeon's Not So Valentine's Special

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Deadly Detention

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Rufus 2

  • Albert