Sort by

Stephen has logged 346 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nancy

Nancy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
McQueen

McQueen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Frownland

Frownland

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Time Freak

Time Freak

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★
Edit this entry  
18
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eden

Eden

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Edit this entry  
05
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry