Sort by

hollie has logged 20 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Happiness

Happiness

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Piggy

Piggy

2018
×
Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The Last Thing Mary Saw

The Last Thing Mary Saw

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Edit this entry  
19
Seduced: Inside the NXIVM Cult

Seduced: Inside the NXIVM Cult

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry