Sort by

holden has logged 104 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Granny

The Granny

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
False Positive

False Positive

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry