• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Moonfall

    ★★

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • After We Fell

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★★

  • False Positive

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Yearly Departed

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Spectacular Reality

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • After We Collided

  • The Rental

    ★★½

  • Return of the Tooth Fairy

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Downhill

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½