Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Detective Knight: Independence

Detective Knight: Independence

2023
×
Read the review Edit this entry  
31
Abandoned

Abandoned

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Old Dogs

Old Dogs

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vendetta

Vendetta

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
The Independent

The Independent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Old Way

The Old Way

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
White Elephant

White Elephant

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Manhunt

The Last Manhunt

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Corrective Measures

Corrective Measures

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alice

Alice

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mindcage

Mindcage

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lamborghini: The Man Behind the Legend

Lamborghini: The Man Behind the Legend

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Five Days at Memorial

Five Days at Memorial

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Current War

The Current War

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Redeeming Love

Redeeming Love

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry