Sort by

hoganshay has logged 49 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coldplay: Music of the Spheres - Live Broadcast from Buenos Aires

Coldplay: Music of the Spheres - Live Broadcast from Buenos Aires

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dog

Dog

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The 355

The 355

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry