Sort by

jo has logged 126 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kingdom II

The Kingdom II

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Kingdom

The Kingdom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
As in Heaven

As in Heaven

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
World of Glory

World of Glory

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Loving Adults

Loving Adults

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Back of the Net

Back of the Net

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Venus Effect

The Venus Effect

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Just Killed My Dad

I Just Killed My Dad

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Best Laid Plans

Best Laid Plans

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beach

The Beach

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry