Sort by
  • Wonka

    ★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • Saltburn

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • No Hard Feelings

  • May December

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • Great Photo, Lovely Life

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★★

  • The Land of Short Sentences

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • The School for Good and Evil

    ★★½

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Loving Adults

    ★★★½

  • I Just Killed My Dad

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★★

  • Nope

    ★★★

  • Pretty Young Thing

    ½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • Nothing

    ★★★

  • Toscana

    ★★★★

  • Our Father

    ★★½

  • Senior Year

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • Crush

    ★★★★½

  • Moonshot

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Kimi

    ★★★½

  • Through My Window

    ★½

  • Miss Viborg

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★★

  • Brazen

  • Scream

    ★★★★½

  • Death to 2021

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ½

  • The Venus Effect

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • The Shadow in My Eye

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★½