• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Spirit Untamed

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Trolls World Tour

  • Mulan

    ★★★

  • Bloodshot

  • The Way Back

    ★★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate With Destiny

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Dolittle

    ½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Playing with Fire

    ½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Arctic Dogs

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★