• Hostiles

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • How the West Was Won

    ★★★

  • Better Watch Out

    ★★★½

  • Seven Samurai

    ★★★★★

  • Zatoichi's Cane Sword

    ★★★½

  • Cat People

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • The Bride of Frankenstein

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • An American Werewolf in London

    ★★★★½

  • The Quiet Earth

    ★★★★

  • The Desperado Trail

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Batman Returns

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Winnetou 1: Apache Gold

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★½