Sort by

Sarah has logged 30 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Edit this entry  
29
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Daughter of Dracula

Daughter of Dracula

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kyousougiga

Kyousougiga

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry