Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Read prior review Edit this entry  
26
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Win Win

Win Win

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Studio 666

Studio 666

2022
×
★½
Read the review Edit this entry