Sort by

hunter has logged 142 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Edit this entry  
29
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prom Night

Prom Night

2008
×
★½
Edit this entry  
09
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bros

Bros

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★
Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★
Read the review Edit this entry