Sort by

HKFanatic has logged 41 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hard Hit

Hard Hit

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Presidio

The Presidio

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Keep

The Keep

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Angst

Angst

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Gamera vs. Zigra

Gamera vs. Zigra

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Yokai Monsters: Along with Ghosts

Yokai Monsters: Along with Ghosts

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Horrors of Malformed Men

Horrors of Malformed Men

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yokai Monsters: Spook Warfare

Yokai Monsters: Spook Warfare

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
1941

1941

1979
×
Read the review Edit this entry  
04
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yokai Monsters: 100 Monsters

Yokai Monsters: 100 Monsters

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mighty Peking Man

The Mighty Peking Man

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gamera vs. Jiger

Gamera vs. Jiger

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry