Sort by

HKFanatic has logged 433 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Return to a Better Tomorrow

Return to a Better Tomorrow

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade of the 47 Ronin

Blade of the 47 Ronin

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Terra-Cotta Warrior

A Terra-Cotta Warrior

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade of Fury

Blade of Fury

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Vengeance: Retaliation

I Am Vengeance: Retaliation

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kowloon Walled City

Kowloon Walled City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Heat

High Heat

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Welcome to Sudden Death

Welcome to Sudden Death

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
She-Wolf of London

She-Wolf of London

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
As Good as Dead

As Good as Dead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beckman

Beckman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mummy's Curse

The Mummy's Curse

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mummy's Ghost

The Mummy's Ghost

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mummy's Tomb

The Mummy's Tomb

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
One More Shot

One More Shot

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bleeding Steel

Bleeding Steel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
New Police Story

New Police Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
BKO: Bangkok Knockout

BKO: Bangkok Knockout

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
High Risk

High Risk

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
New Kids in Town

New Kids in Town

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Seobok

Seobok

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunt

Hunt

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Four Riders

Four Riders

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Spy Gone North

The Spy Gone North

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sworn Brothers

Sworn Brothers

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry