Sort by
  • Scream VI

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • A Ghost Story for Christmas: Count Magnus

    ★★½

  • Babylon

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Strange World

    ★★½

  • The Murmuring

    ★★★½

  • The Viewing

    ★★★½

  • Pickman's Model

    ★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★★

  • The Outside

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Inland

    ★★½

  • She Said

    ★★★

  • My Father's Dragon

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Xalé

    ★★★½

  • Nocebo

    ★★★½

  • Till

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★½

  • The Offering

    ★★★

  • Smile

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Subtraction

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Bros

    ★★★½

  • Blonde

    ★★

  • Saint Omer

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

  • Empire of Light

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Athena

    ★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Blue Jean

    ★★★★½

  • Fragments of Paradise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Fall

    ★★★

  • Beast

    ★★

  • Prey

    ★★★★

  • Wilderness

    ★★½

  • Glorious

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • The Woman in the White Car

    ★★★½

  • A Room of My Own

    ★★★

  • Persuasion

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Attachment

    ★★★½

  • Hidden Letters

    ★★★★½

  • God Said Give 'Em Drum Machines

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Close

    ★★★