• The Gray Man

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Bigbug

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • Old Henry

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Reminiscence

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Cursed

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • The Phenomenon

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Bloody Hell

    ★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Host

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★★

  • Extraction

    ★½

  • Sputnik

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Boys from County Hell

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Underwater

    ★★

  • Cats

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★½

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★