• Midnight Mass

    ★★½

  • Editing

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Seaspiracy

  • Moxie

    ★★½

  • Khaite FW21

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • The Jonsson Gang

  • The Ripper

    ★★★½

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★

  • Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

  • The Prom

    ★★

  • Two Distant Strangers

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Little Fish

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • On the Rocks

    ★★½

  • Long Way Up

    ★★★★

  • Michael McIntyre: Showman

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Waiting

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Trip to Greece

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★

  • Onward