Sort by

phoyui has logged 16 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death Note: The Last Name

Death Note: The Last Name

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chokotto Kyoto ni Sundemita

Chokotto Kyoto ni Sundemita

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A*P*E

A*P*E

1976
×
★★½
Edit this entry  
10
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★½
Edit this entry