Sort by

iris has logged 35 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★
Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Wanted

Wanted

2008
×
★★
Edit this entry  
28
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★½
Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Caveat

Caveat

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
½
Edit this entry  
27
The Feast

The Feast

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ma Belle, My Beauty

Ma Belle, My Beauty

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King

The King

2019
×
★½
Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Case 39

Case 39

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life or Something Like It

Life or Something Like It

2002
×
★★½
Edit this entry  
14
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Where Is the Friend's House?

Where Is the Friend's House?

1987
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
Edit this entry  
09
Eternal Summer

Eternal Summer

2006
×
★★½
Edit this entry  
09
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Sweetheart

Sweetheart

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
Edit this entry