• Chemical Hearts

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Pati Patni Aur Woh

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Lift Boy

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Andhadhun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Every Day

    ★★

  • Game Night

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Fifty Shades Darker

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Dangal

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Blue Jay

    ★★★★

  • Lion

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★