Sort by

hillscasino has logged 44 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silent Hill Restless Dreams

Silent Hill Restless Dreams

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Metachaos

Metachaos

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
FLCL: Shoegaze

FLCL: Shoegaze

×
Read the review Edit this entry  
06
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kristy

Kristy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Moon

The Moon

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spacy

Spacy

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry