Sort by

hillscasino has logged 232 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Mobile Suit Gundam Hathaway

Mobile Suit Gundam Hathaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Happening

The Happening

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Convergence

Spider-Man: Convergence

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Constantine: The House of Mystery

Constantine: The House of Mystery

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mirror

Mirror

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Watcher

The Watcher

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Redline

Redline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thomas and the Magic Railroad

Thomas and the Magic Railroad

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Welcome to the N.H.K.

Welcome to the N.H.K.

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry