Sort by

madison 🌿 has logged 164 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Life-Size 2

Life-Size 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Parkland

Parkland

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★½
Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seabiscuit

Seabiscuit

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
Read the review Edit this entry  
07
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry