• Fire of Love

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Home from School: The Children of Carlisle

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Mayor Pete

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Mazel Tov

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Attica

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Procession

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Julia

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Death and Bowling

    ★★★

  • Respect

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★

  • The Beta Test

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Ten Leaves Dilated

    ★★★

  • Eagles

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Censor

    ★★

  • One for the Road

    ★★★

  • It's a Sin