• Bo Burnham: Inside

    ½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Things Heard & Seen

    ½

  • Mare of Easttown

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Dearest Boy

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★½

  • Paper Lives

  • Coming 2 America

    ½

  • Moxie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ½

  • Little Fish

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • WandaVision

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Third Day

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • The Letter Room

    ★★★

  • Video 2: Body parts, fabrics and sports

    ★★★

  • A window to the world

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Apples

    ★★★★★

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★★

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Nest

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★

  • Klaus

  • Better Days

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Miracle in Cell No. 7

    ★½

  • County Lines

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★

  • Knives Out

    ★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Painted Bird

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Nimic

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Olla

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Captain Marvel