Sort by
  • Ballerina

    ★★★★½

  • Concrete Utopia

    ★★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

  • The Banshees of Inisherin

  • Bones and All

  • TÁR

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Don't Look Up

  • House of Gucci

  • Squid Game

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

  • Black Widow

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

  • Ammonite

  • Little Women

  • 1917

  • Hustlers

  • Martin Eden

  • Marriage Story

  • Weathering with You

  • Midsommar

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

  • Green Book

    ★★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

  • A Simple Favor

  • Crazy Rich Asians

  • Ocean's Eight

  • Climax

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Love, Simon

  • Annihilation

  • Hereditary

    ★★★½

  • Colette

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Lady Bird

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Ghost in the Shell

  • Atomic Blonde

  • Call Me by Your Name

  • Passengers

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • The Edge of Seventeen

  • Below Her Mouth

  • Arrival

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Your Name.

  • Nerve

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • How to Be Single

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

  • The Martian

  • Carol

  • Mad Max: Fury Road