Sort by

haley has logged 92 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Robots

Robots

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Norma Rae

Norma Rae

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry