Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★★

  • Lisa Frankenstein

    ★★½

  • Argylle

    ★★

  • You Made the Sandwich

  • Aquaman and the Lost Kingdom

    ★★

  • Wonka

    ★★★★

  • The Iron Claw

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★★★

  • Chef Pacanti

    ★★★★★

  • The Creator

    ★★★½

  • American Fiction

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Harry Goes To Bed

    ★★★★★

  • Ahsoka

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Blue Beetle

    ★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • The Flash

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★★½

  • Elemental

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Creed III

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Andor: A Disney+ Day Special Look

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The Book of Boba Fett

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★