Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Braindead

Braindead

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brother Bear 2

Brother Bear 2

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree

My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
My Little Pony: Equestria Girls: Friendship Games

My Little Pony: Equestria Girls: Friendship Games

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
My Little Pony: Equestria Girls

My Little Pony: Equestria Girls

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
Read the review Edit this entry  
29
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
29
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Remember Me

Remember Me

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★½
Read the review Edit this entry