• Dusk Incarnate

  • Rubicundus

  • Luminosity

  • Scope

  • Tall Girl 2

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • The Grucifixion

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Copshop

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • He's All That

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • America: The Motion Picture

    ½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Teaching Jake about the Camcorder, Jan '97

    ★★★★

  • The Colony

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ½

  • AK vs AK

    ★★★★★

  • Fatale

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Migrants

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Black Box

    ★★★

  • Adult Material

    ★★★★½

  • Sightless

    ★★

  • Bruised

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • Ammonite

    ★★

  • So Much Love to Give

    ½

  • Mainstream

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • Stealing Pulp Fiction

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Host

    ★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Salisbury Poisonings

    ★★★★

  • Woman of the Photographs

    ★★★★★

  • Days

    ★★★½

  • Darker Colors

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Last and First Men

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • Am I Pretty Enough?

    ★★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Possessor

    ★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • Worth

    ★★½