Sort by

Hexagore has logged 33 entries for films during April 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Royal Warriors

Royal Warriors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mikey

Mikey

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Curse of the Blue Lights

Curse of the Blue Lights

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vacations of Terror 2: Diabolical Birthday

Vacations of Terror 2: Diabolical Birthday

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vacations of Terror

Vacations of Terror

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Demonoid: Messenger of Death

Demonoid: Messenger of Death

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Faceless

Faceless

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rapine

Rapine

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blacker Than the Night

Blacker Than the Night

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Poison for the Fairies

Poison for the Fairies

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightmares

Nightmares

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deadly Eyes

Deadly Eyes

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Primal Rage

Primal Rage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry