Sort by

Hexagore has logged 304 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pooka Lives!

Pooka Lives!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Creature

Creature

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Steel and Lace

Steel and Lace

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snapshot

Snapshot

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zombie High

Zombie High

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
13 Golden Nuns

13 Golden Nuns

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Kindred

The Kindred

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Movie Hoarders: From VHS to DVD and Beyond!

Movie Hoarders: From VHS to DVD and Beyond!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
I Don't Want to Be Born

I Don't Want to Be Born

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Death Weekend

Death Weekend

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cyst

Cyst

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Immortalizer

The Immortalizer

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Too Beautiful to Die

Too Beautiful to Die

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nothing Underneath

Nothing Underneath

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grave

The Grave

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angel III: The Final Chapter

Angel III: The Final Chapter

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Avenging Angel

Avenging Angel

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Angel

Angel

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ticks

Ticks

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Laughing Dead

The Laughing Dead

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Brotherhood of Satan

The Brotherhood of Satan

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry