🌻 lindsay 🌻 has logged 36 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stuck

Stuck

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gravity

Gravity

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry