• Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Book of Sun

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The Letter Room

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Like a Boss

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Little

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Escape Room

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Night School

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • The Darkest Minds

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Predicament in Sight

    ★★★½

  • Fist Fight

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Is Sumiyati Going to Hell?

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★½

  • Frances Ha

    ★★★½

  • Wadjda

    ★★★★½

  • Do You Like to Read?

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Cousin Ben Troop Screening