Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little Richard: I Am Everything

Little Richard: I Am Everything

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Behaviour

Bad Behaviour

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Broker

Broker

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dashing Home for Christmas

Dashing Home for Christmas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trevor Noah: I Wish You Would

Trevor Noah: I Wish You Would

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iliza Shlesinger: Hot Forever

Iliza Shlesinger: Hot Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Neal Brennan: Blocks

Neal Brennan: Blocks

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hasan Minhaj: The King's Jester

Hasan Minhaj: The King's Jester

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Smile

Smile

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
End of the Road

End of the Road

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry