Sort by

lauren has logged 124 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Housewives of the North Pole

The Housewives of the North Pole

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
Read prior review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
22
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
Read the review Edit this entry  
01
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Duran Duran - A Hollywood High

Duran Duran - A Hollywood High

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Void

The Void

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
Edit this entry  
04
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terrifier

Terrifier

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
Read the review Edit this entry