Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Head Count

Head Count

2018
×
½
Edit this entry  
12
The Void

The Void

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Haunt

Haunt

2019
×
Edit this entry  
10
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★
Edit this entry  
10
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
½
Edit this entry  
10
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Edit this entry  
10
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★½
Edit this entry  
09
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
½
Edit this entry  
08
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★½
Edit this entry  
08
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★½
Edit this entry  
08
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Edit this entry  
08
A Sexplanation

A Sexplanation

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★½
Edit this entry  
07
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Come Play

Come Play

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Rebirth

Rebirth

2016
×
½
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
½
Edit this entry  
04
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Case 39

Case 39

2009
×
★½
Edit this entry  
01
The Reaping

The Reaping

2007
×
Edit this entry  
01
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
Edit this entry  
31
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
Edit this entry  
27
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Mist

The Mist

2007
×
★★½
Edit this entry  
28
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Edit this entry