Sort by

Carrie has logged 50 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tuesday

Tuesday

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bank of Dave

Bank of Dave

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sick

Sick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry & Meghan

Harry & Meghan

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Read the review Edit this entry  
17
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Piggy

Piggy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tusk

Tusk

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birth

Birth

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Beau

Beau

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tully

Tully

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Possession

Possession

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry