Sort by

Carrie has logged 570 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Man with the Gray Elevated Hair

The Man with the Gray Elevated Hair

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Apology

The Apology

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pauline

Pauline

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
New York City Ballet

New York City Ballet

2021
×
Edit this entry  
15
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Starfuckers

Starfuckers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Edit this entry  
12
Season's Greetings

Season's Greetings

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry