gabriela has logged 93 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Dona Flor and Her Two Husbands

Dona Flor and Her Two Husbands

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Wolf at the Door

A Wolf at the Door

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Gabriela

Gabriela

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Damned Don't Cry

The Damned Don't Cry

1950
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Starling

The Starling

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Smoke Gets in Your Eyes

Smoke Gets in Your Eyes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The House of Flowers: The Movie

The House of Flowers: The Movie

2021
×
Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Innocent

The Innocent

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marighella

Marighella

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mildred Pierce

Mildred Pierce

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
Edit this entry  
05
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
What Would Sophia Loren Do?

What Would Sophia Loren Do?

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry