• Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • My Dear Corpses

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Tove

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • Winter

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Little Women

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • The Fall

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Lux Æterna

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

  • Booksmart

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★

  • Truth and Justice

    ★★★★

  • Greener Grass

  • The Real Life of Johannes Pääsuke

    ★★

  • Lotte and the Lost Dragons

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • They Shall Not Grow Old

  • The Riddle of Jaan Niemand

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • Incredibles 2

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Deadpool 2

  • Leto

    ★★★

  • Birds of Passage

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • The Little Comrade

    ★★½

  • Thunder Road

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Flame

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

  • Black Mirror: Hang the DJ