Sort by

Hank has logged 37 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Predator

Predator

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★½
Edit this entry  
27
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
½
Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Initial D: Third Stage

Initial D: Third Stage

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Street Fighter II: The Animated Movie

Street Fighter II: The Animated Movie

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Real Playing Game

Real Playing Game

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Himiko

Himiko

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
Read the review Edit this entry  
06
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry