Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eraser

Eraser

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Johnny Corncob

Johnny Corncob

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dreams on Wings

Dreams on Wings

1968
×
★★½
Edit this entry  
18
The Struggle

The Struggle

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sisyphus

Sisyphus

1974
×
★★★
Edit this entry  
18
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Old School

Old School

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Crew

The Crew

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nichijou Episode 0

Nichijou Episode 0

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nichijou: My Ordinary Life

Nichijou: My Ordinary Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Belly

Belly

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Saddest Music in the World

The Saddest Music in the World

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Thief

Thief

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Spartacus

Spartacus

1960
×
Read the review Edit this entry  
26
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ran

Ran

1985
×
★★½
Edit this entry  
20
Millions

Millions

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Nine Lives

Nine Lives

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Trouble

Big Trouble

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gilbert Gottfried: Dirty Jokes

Gilbert Gottfried: Dirty Jokes

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
½
Read the review Edit this entry