Sort by
  • Blade

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • The Outside

    ★★★½

  • Lot 36

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Blonde

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • White Noise

  • Randy Feltface: Smug Druggles

  • Nope

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Aftersun

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Two People Who Can't Fall in Love

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Memoria

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Kate

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • True Things

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Vigil

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★