• The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Lady and the Dale

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Taylor Mac's Holiday Sauce...Pandemic!

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

    ★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • 30 Coins

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Herb Alpert Is...

    ★★★½

  • The Investigation

    ★★½

  • Opera

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • A Killer Party

    ★★★

  • 30 Rock: A One-Time Special

    ★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • To: Gerard

    ★★★★

  • The Head

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • Out

  • The Confession of Lily Dare

  • Valley Girl

    ★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Hollywood

    ★★★½

  • Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

  • Kapaemahu

    ★★★½

  • The Sit-In: Harry Belafonte Hosts The Tonight Show

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Breaking Fast

    ★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • Onward

    ★★½

  • The Thing About Harry

  • The Pale Horse

  • McMillion$

  • The Stranger

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Downhill

    ★½