Sort by

Henry has logged 114 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
17
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Snitch

Snitch

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Barbie

Barbie

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Flash

The Flash

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry